Logo
WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba

WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba

Zespół M-Sport przyznał, że chciałby przejąć Sebastiena Loeba na sezon 2019 WRC.

Były 9-krotny mistrz świata zakończył regularne starty w rajdach sześć lat temu, ale tego roku zaliczył trzy występy w WRC samochodem Citroena. W ostatnim wygrał Rajd Hiszpanii (Katalonii). Po wielkim zwycięstwie legendarny Francuz dalej nie zamierza wracać na pełen etat, lecz jest skłonny, aby w przyszłym roku znowu pojechać w wybranych rundach sezonu.

WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba

Citroen wcześniej sugerował, że nie chce więcej Loeba na pojedyncze rajdy, ale teraz zdaje się być z powrotem otwarty na okazyjne wystawianie 44-latka.

Jednak jednocześnie spekuluje się o przesiadce najbardziej utytułowanego kierowcy w historii WRC do Forda Fiesty od M-Sportu.

Szef brytyjskiego zespołu Malcolm Wilson powitałby Loeba z otwartymi ramionami.

„Zawsze byłem wielkim fanem jego oraz tego, co potrafi". - mówi portalowi Motorsport.com.
WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba
„Widzieliśmy to jego tempo i potencjał w trzech rajdach, które przejechał tego roku. Byłoby absurdem nie dyskutować, co może być teraz możliwe".

„Kto wie, co może się wydarzyć, ale byłbym bardzo, bardzo zainteresowany, aby do nas wrócił i przejechał się samochodem".


Loeb testował z M-Sportem w 2005 roku, rozważając transfer do ekipy na sezon 2006, ae ostatecznie porzucił ten pomysł.

M-Sport jest zainteresowany Loebem zapewne tym bardziej, że traci innego wielkiego francuskiego mistrza, Sebastiena Ogiera. 34-latek, walczący aktualnie o szósty tytuł, wraca do Citroena.

2018-11-03 - G. Filiks

0

Komentarze do:
WRC: M-Sport chciałby przejąć Loeba