Logo
WRC: Będzie powrót Subaru?

WRC: Będzie powrót Subaru?

Internet obiegła pogłoska o możliwym powrocie Subaru do Rajdowych Mistrzostw Świata.

Japońska marka była ikoną WRC w trakcie dwóch poprzednich dekad. Zdobyła trzy tytuły mistrzowskie wśród producentów i trzy wśród kierowców, kolejno z Colinem McRae, Richardem Burnsem oraz Petterem Solbergiem. Wycofała się z rywalizacji równo 10 lat temu.

WRC: Będzie powrót Subaru? WRC: Będzie powrót Subaru?

Teraz japoński portal Spyder7 napisał, że Subaru może chcieć wznowić starty w sezonie 2020. Miałoby stworzyć wóz WRC na bazie nowego hatchbacku dla europejskiego segmentu B, którzy podobno przygotowuje.

Subaru zyskało dużą popularność dzięki startom w rajdach, zaś kiedy opuściło Mistrzostwa Świata, notuje spadki sprzedaży swoich aut na Starym Kontynencie. Do tego ostatnio udał się powrót do WRC innemu producentowi z Kraju Kwitnącej Wiśni - Toyocie, a w 2020 roku w kalendarzu cyklu może znów pojawić się Rajd Japonii.

Czy więc Subaru rzeczywiście wróci? Na razie podchodźmy do tych rewelacji z dystansem, niemniej "comeback" marki spod znaku plejad nie brzmi jak science fiction.

2018-11-07 - G. Filiks

4

Komentarze do:
WRC: Będzie powrót Subaru?

Adrza1 2018-11-07 16:47

uprzedzam, może nie mieć boksera tylko zwykłą rzędową 4-rkę

Wrcfan1 2018-11-08 02:45

Z ta rzedowa 4ka juz jest potwierdzone. Podobno ma miec fwd

Beton 2018-11-08 11:14

Akurat spadek sprzedaży Subaru przypisywałbym raczej odejściu od wywołujących pożądanie samochodów a tym bardziej ostatnim akcjom serwisowym. Tylko że ja się przecież nie znam, są od tego ludzie:-P Tak czy inaczej - chętnie zobaczę znów Subie w WRC.

Adrza1 2018-11-08 16:59

Mitsubishi też wycofało pożądane modele, wprowadziło suvy, nie dało efektów, to postanowili użyć nazw pożądanych modeli w suvach to też niezbyt działa, bo wykupiło ich Renault