Logo
Sonik przejdzie operację

Sonik przejdzie operację

Jubileuszowy, dziesiąty w karierze start Rafała Sonika w Rajdzie Dakar znalazł swój finał na mecie piątego etapu. Polak mimo potężnego bólu zdołał dotrzeć na biwak w Arequipie, ale badanie lekarskie wykazało złamanie dwóch kości podudzia i zamiast na kolejny odcinek specjalny, jeszcze tej samej nocy triumfator imprezy z 2015 roku został przetransportowany samolotem do specjalistycznego szpitala w Limie. W najbliższych dniach wróci do Polski, by poddać się operacji.

„Ból był ogromny. Wywoływał go każdy ruch. Nie byłem w stanie nawet
przesunąć stopy, nie mówiąc już o tym, żeby wstać i przenieść na nią
ciężar. Jadąc dojazdówką musiałem zmieniać biegi ręką, więc domyślałem
się, że niestety nie jest to tylko mocniejsze stłuczenie".
- przyznał 51-latek.

Sonik przejdzie operację Sonik przejdzie operację

Lewe kolano krakowianina, to samo, które ucierpiało podczas wypadku na Rajdzie Sardynii, tym razem okazało się złamane. Lekarze w rajdowym ambulatorium stwierdzili uszkodzenie dwóch kości podudzia - piszczelowej i strzałkowej. Tego samego wieczoru samolot zabrał sześciokrotnego zdobywcę Pucharu Świata do Limy, gdzie diagnoza została potwierdzona.

„Organizatorzy Rajdu Dakar zawsze pomagają wrócić do domu uczestnikom, którzy nie ukończyli zmagań z powodu kontuzji. Jestem już w kontakcie z lekarzami w kraju i za kilka dni wrócę by poddać się operacji. Dopiero wtedy dowiemy się, jak długo potrwa rehabilitacja, ale ze wstępnej oceny wynika, że wcześniej czy później wrócę na quada". - zakończył Sonik z uśmiechem.
Sonik przejdzie operację Sonik przejdzie operację
Zanim odpadł, Sonik zajmował 7. miejsce. W rajdzie dalej jedzie jego zespołowy kolega Kamil Wiśniewski, ale jest dopiero 21.

2018-01-12 - G. Filiks

1

Komentarze do:
Sonik przejdzie operację

kimirajkonenifinka 2018-01-18 16:40

..a gdzie podział się młodzian który na Dakarze I nie tylko, łoił dupe Sonikowi....za dobry?