Logo
Monza Rally Show

Monza Rally Show - rekordowe zwycięstwo Rossiego

Valentino Rossi odniósł szóste zwycięstwo w Monza Rally Show. As MotoGP tym samym został samodzielnym rekordzistą pod względem liczby triumfów w słynnej imprezie.

Monza Rally Show Monza Rally Show

Po siedmiu z dziewięciu rozegranych odcinków Włoch dostał 10-sekundową karę i spadł z pierwszego na trzecie miejsce. Przyczyną była 7-kilogramowa niedowaga jego Forda Fiesty RS WRC z 2016 roku.

Nowym liderem został Marco Bonanomi, znany głównie ze startów Audi LMP1. Rossi jednak odzyskał pierwszą pozycję od rodaka na ostatnim oesie.

Bonanomi na finałowej próbie poniósł straty dwukrotnie wyjeżdżając poza tor. Kierowca Citroena DS3 WRC ostatecznie zajął 3. miejsce, ustępując jeszcze załodze Andreas Mikkelsen / Thierry Neuville. Zawodnicy Hyundaia w WRC zmieniali się za kierownicą swojego i20 WRC z ubiegłorocznego sezonu.
Norweg i Belg mogli wygrać, gdyby nie 5-sekundowa kara za potrącanie pachołka i kapeć.

W zmaganiach uczestniczył jeszcze jeden kierowca z WRC - Craig Breen. Irlandczyk jednak nie ukończył rajdu. Odpadł w sobotę przez awarię silnika w swoim Citroenie.

Wśród gości imprezy był Robert Kubica. Triumfator z 2014 roku spotkał z kibicami... i pojeździł w symulatorze.